Zestaw interaktywny Interwrite, Esprit, Avtek - jak wybrać ?
04.06.2013

Zestaw interaktywny Interwrite, Esprit, Avtek - jak wybrać ?

Multimedialne zestawy interaktywne są już bardzo popularne w szkołach, jednak w dalszym ciągu pojawiają się niejasności przed ich zakupem, aby mieć pewność, że w odpowiedni i prawidłowy sposób dobieramy sprzęt interaktywny najlepiej skorzystać z fachowej pomocy.

 

Nasza firma chętnie pomoże w takim wyborze, doradzi i przedstawi najkorzystniejsza ofertę, dzięki temu będziemy mieli pewność że zestaw interaktywny działa prawidłowo i jest dobrze skonfigurowany.

 

Dobór takich urządzeń następuje w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Podstawowy, gotowy do pracy zestaw interaktywny składa się : z tablicy interaktywnej, projektora, okablowania odpowiedniej długości i w zależności od potrzeb uchwytu ściennego bądź mobilnej podstawy jezdnej z wysięgnikiem na projektor. Do pracy z takim zestawem niezbędne jest podłączenie komputera.

 

Wszyscy producenci tablic z reguły dodają do swoich produktów oprogramowanie w języku polskim, dzięki któremu możemy zacząć pracę na tablicy interaktywnej. Takie oprogramowanie daje nam dużo możliwości i posiada wiele przydatnych funkcji np. pisanie, wymazywanie, wklejanie, przeciąganie, przybliżanie i podświetlanie tekstu. Pozwala też na wykonywanie rzutów ekranu, zablokowanie go, zapisywanie grafik, nagrywanie i odtwarzanie, rozpoznawanie teksu ręcznego, obsługę klawiatury ekranowej, wprowadzanie tekstu itd.

 

Przy zakupie zestawu należy zwrócić uwagę na to, żeby oferowany projektor był urządzeniem krótkoogniskowym jest to bardzo ważne, gdyż taki projektor krótkoogniskowy jest umieszczony bardzo blisko tablicy, a osoba pracująca z nią nie wchodzi w źródło światła, i co za tym idzie nie robi sobie na tablicy cienia.

 

Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać funkcjonalność tablic interaktywnych możemy też zwrócić uwagę na fakt czy dany model tablicy posiada powierzchnię suchościeralną, jeśli tak możemy korzystać z tablicy w tradycyjny sposób, a po uruchomieniu projektora przejść do trybu interaktywnego.

 

Kolejną ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego rozmiaru tablicy dla dorosłych osób przewidziano rozmiary od 79 cali (ok. 200 cm) w góre, jeśli z tablicą mają pracować dzieci warto się zastanowić nad mniejszymi rozmiarami np. 48 cali.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest też to, że niektóre tablice interaktywne pozwalają na pisane po tablicy przez dwie lub nawet cztery osoby jednocześnie. Idealnie skonfigurowane z wysokiej jakości sprzętem oraz bardzo bogatym oprogramowaniem są zestaw interaktywne Interwrite. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją sprzętową poszczególnych przykładowych zestawów.

 

Zestaw Interaktywny Interwrite:

Tablica interaktywna DualBoard + Projektor + Uchwyt

 

Inne polecane zestawy interaktywne to:

Zestaw interaktywny Esprit Go

Zestaw Interaktywny Esprit Go

Zestaw interaktywny Esprit Wall

Zestaw Interaktywny Esprit Wall

Zestaw interaktywny Avtek

Zestaw Interaktywny Avtek


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl