Tablice interaktywne Esprit, kup gotowy zestaw interaktywny
19.06.2015

Tablice interaktywne Esprit, kup gotowy zestaw interaktywny

Tablice interaktywne w dzisiejszych czasach stanowią nieodzowne narzędzie pracy w szkole, wnoszą wiele udogodnień i gwarantują duże możliwości ciekawego i efektywnego nauczania. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać właściwy i niezawodny zestaw interaktywny, optymalnie dopasowany do potrzeb szkoły czy uczelni.

 

Zestaw interaktywny to poprawnie skompletowane urządzenia niezbędne do prowadzenie interaktywnej lekcji czy prezentacji, w skład zestawu wchodzą tablica interaktywna, mobilny statyw lub uchwyt ścienny do projektora oraz projektor, najlepiej krótkoogniskowy lub dla dodatkowej wygody ultra-krótkoogniskowy.

 

Poniżej omówimy i przedstawiamy tablice interaktywne oraz kompletne gotowe do pracy zestawy interaktywne marki 2x3 o nazwie Esprit. Wszystkie modele tablic mają podłoże ceramiczne, magnetyczne - to gwarantuje ich trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dodatkowo można z nich korzystać, jak z normalnej tablicy suchościeralnej, a do czyszczenia powierzchni tablicy polecamy specjalny płyn, który dokładne usunie ślady pisaków np: Płyn antystatyczny 2x3 do tablic interaktywnych.

 

Solidnym i bardzo popularnym modelem jest tablica interaktywna Esprit DualTouch 80’’, charakteryzuje się tym, że została wyposażona w najnowszą technologię optyczną, która pozwala na obsługę multigestów, takich jak zoom in, zoom out, rotacja oraz przewijanie, technologia ta działa wykorzystując kamery, które skanują powierzchnię tablicy, dzięki czemu identyfikują palec (lub dowolny przedmiot, którego używamy do prezentacji) w określonej pozycji i z niego czytają odpowiedni ruch, tablica jest bardzo dokłada, posiada wysoką rozdzielczość 32767x32767. Do pracy z Esprit DualTouch wystarczy palec bądź dowolny wskaźnik. Ciekawostką jest to, że tablica Esprit jest w standardzie plug&play, co umożliwia podłączenie jej do komputera bez konieczności instalowania sterowników.

 

Esprit DualTouch 80’’ występuje w trzech wariantach rozmiarowych, teraz będzie łatwiej dostosować ją do odpowiedniej sali i grupy uczniów. Gama rozmiarów na chwilę obecną to 50 cali, 80 cali i 101 cali.

 

Kolejną  tablicę interaktywną z serii Esprit jest MultiTouch 80’’. Ta tablica jest bardziej zaawansowana technologicznie. Powstała w oparciu o technologię podczerwieni, co daje gwarancję dokładności i pracy czterech osób jednocześnie. Pracujemy na niej również za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika, każdy z czterech użytkowników może wykonywać dowolną operację na tablicy.

 

 

W zestawie z tablicą są 4 pisaki, które przyczepiamy na prawym boku magnetycznej ramy. Tablica automatycznie po odczepieniu danego pisaka reaguje na jego dotyk na powierzchni. Pisaki są zdefiniowane w trzech kolorach (czerwony, niebieski i czarny), czwarty pisak służy jako gumka i tak, jak w przypadku tablic Esprit Dual Touch mamy do dyspozycji pełna gamę tzw. Multigestów, takich jak zoom in, zoom out, rotacji i przewijania.

 

Esprit MultiTouch 80’’ działa także w standardzie plug&play czyli łączy się z komputerem błyskawicznie, a instalowane sterowniki potrzebne są tylko do kalibracji.

 

Następna tablica interaktywna Esprit to Esprit Plus Pro 80’’, następca bardzo chwalonej na rynku, ale nie sprzedawanej już tablicy Esprit Plus 80’’ który łączy w sobie wszystkie cechy dwóch opisanych wyżej modeli z tą różnicą że charakteryzuje się unikalnym designem, lekką wagą tylko 15,5 kg oraz tym, że swoim wyglądem jest bardzo zbliżona do tradycyjnych tablic suchościeralnych - ze względu na swoją cienką ramkę oraz grubość, która wynosi zaledwie 3,6 cm.