Tablica interaktywna Esprit DT i nowe oprogramowanie edukacyjne
12.08.2013

Tablica interaktywna Esprit DT i nowe oprogramowanie edukacyjne

Po świetnym przyjęciu na rynku szkolnym tablicy interaktywnej Esprit Plus 80’’ przyszedł czas na nowy model z funkcją dual touch. Przedstawiamy Państwu nową tablice interaktywną Esprit DualTouch z bardzo intuicyjnym i rozbudowanym oprogramowaniem.

 

Najnowsza tablica interaktywna polskiej produkcji, firmy 2x3 charakteryzuje się tym, że została wyposażona w najnowszą technologię optyczną, która pozwala na obsługę multigestów, takich jak zoom in, zoom out, rotacji i przewijania, technologia ta działa wykorzystując kamery, które skanują powierzchnię tablicy, dzięki czemu identyfikują palec w określonej pozycji i z niego zczytują odpowieni gest, co za tym idzie tablica stała się bardziej dokłada i posiada wyższą rozdzielczość poprzedni model dysponował rozdzielczością 4096x4096 obecna nowość pracuje i skanuje w rozdzielczości 32767x32767 do pracy na Esprit Plus DT wystarczy palec bądź dowolny wskaźnik.

Druga ciekawostką jest to, że tablica jest w standardzie plug&play, co umożliwia podłączenie jej do komputera bez konieczności instalowania sterowników. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest to, że tablica występuje w trzech wariantach rozmiarowych. Teraz będzie łatwiej dostosować ją do odpowiedniej sali i grupy uczniów.

Gama rozmiarów na chwilę obecną to 50 cali, 80 cali i największa ma 101 cali. Wszystkie są wyposażone w powierzchnię ceramiczną odporną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Tablica jest oczywiście magnetyczna i suchościeralna, czyli bez podłączania jej możemy korzystać jak ze zwykłej białej tablicy szkolnej.

 

Tablica dedykowana jest komputerom z systemem Windows XP, Windows 7 oraz Windows 8 (system Windows XP nie posiada w standardzie możliwości obsługi multigestów także jak chcemy korzystać z tej przydatnej funkcji musimy pracowac na nowszym systemi niż Windows XP. Do tablicy dołączone jest najnowsze oprogramowanie, pozwalające m. in. na: rysowanie, transformacje, importowanie multimediów, zrzuty ekranowe, rejestrowanie wideo, zapis prezentacji do formatu PDF itd.

 

Oto funkcje, zalety i sposób użycia oprogramowania edukacyjnego Esprit DT:

 

1. Uruchomić program

 

2. Zarejestrować się lub wypróbować oprogramowanie do tablicy Esprit

 

 • Rejestracja: Wprowadzić klucz licencyjny, kliknąć „Zarejestruj” (zarejestruj), aby rozpocząć. (W celu otrzymania klucza licencyjnego użytkownik musi przesłać numer seryjny oprogramowania support@avsolutions.pl).
 • Wersja próbna: jeżeli nie posiadają Państwo klucza licencyjnego proszę kliknąć „Wypróbuj” (wersja próbna) w celu uruchomienia programu.

 

3. Interfejs główny

 

4. Wybór języka na którym będziemy pracować na tablicy interaktywnej

 • Kliknąć „Menu” aby wybrać żądany język spośród następujących: arabski, malezyjski, angielski, farsi, niemiecki, hebrajski, japoński, kazachski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, chiński uproszczony, hiszpański, tajski, tradycyjny chiński, turecki, ukraiński

 

5. Strony

 

 • Kliknąć „Pages” (strony), aby wybrać wygląd strony: biała/zielona/strona ekranu startowego/czarna/transparentna/strona z obrazem. Kliknąć „Color” (kolor) i „Transparency” (przeźroczystość), aby wybrać kolor i przezroczystość strony w tle.

 

6. Sposób rysowania na Esprit DT

 

 • Kliknąć „Pens” (długopisy), aby wybrać sposób rysowania: ołówek/marker/pędzel/rysowanie symboli/długopis z miękką końcówką/nanoszenie faktury/inteligentny długopis/długopis laserowy. Kliknąć „Width” (szerokość) i „Style” (styl), aby wybrać szerokość i styl linii.

 

7. Kształty do wyboru na Esprit Dual Touch

 

 • Kliknąć „Figures” (kształty), aby wybrać kształt spośród następujących: linia/prostokąt/trójkąt prostokątny/elipsa/pięciokąt/sześciokąt/strzałki/sześcian/stożek/równoległobok/trójkąt/prostokąt/gwiada pięcioramienna/romb/strzałka dwustronna/walec/prostokąt z zaokrąglonymi bokami.
 • Kliknąć „Color” (kolor) i „Transparency” (przeźroczystość), aby wybrać kolor iprzezroczystość kształtu.

 

8. Usuwanie

 

 • Kliknąć „Erasers” (gumki), aby wybrać sposób usuwania: usuwanie elementu/usuwanie mapy bitowej (średniej)/usuwanie okładki/usuwanie mapy bitowej (małej)/usuwanie mapy bitowej (dużej).

 

9. Wstawianie plików

 • Kliknąć “Word/Excel/Note”, aby dodać pliki w formacie Word/Excel/Notatnik, a następnie edytować je w programie.

 

10. Wstawianie obiektów na tablicy Esprit

 

 • Kliknąć “Insert Object” (wstaw obiekt), aby wstawić obraz/plik pakietu MS Office/tabelę/tekst/plik Flash/Okładkę/histogram
 • Obsługiwane formaty obrazów: (*.bmp), (*.jpg), (*.gif), (*.tif), (*.emf), (*.pnh), (*.wmf).
 • Obsługiwane formaty wideo: (*.avi), (*.wmv), (*.flv) (*.3gp), (*.mpg), (*.mp4)

 

11. Nagrywanie prezentacji na tablicy interaktywnej

 • Kliknąć “Recorder” (nagrywanie), aby rozpocząć/zatrzymać/zapisać/odtworzyć/zatrzymać/otworzyć nagranie. Nagrany plik zostanie zapisany w formacie .draw.

 

12. Nawigacja strony

 • Kliknąć “Page Operation” (obsługa strony), aby powiększyć widok/swobodnie poruszać się po stronie/przejść do góry/wyczyścić stronę/zmniejszyć widok/powrócić do poprzedniej strony/przejść do dołu.

 

13. Dodatkowe narzędzia dla nauczycieli pracujących na tablicy interaktywnej i wizualizerze

 • Kliknąć “Auxiliary Tools” (dodatkowe narzędzia), aby wybrać „szperacz”/szkło powiększające/linijkę/cyrkiel/narzędzia nagrywania/wypełnienie kolorem/narzędzia matematyczna/kurtynę/aparat/kątomierz/ekierkę/kamerę/kostkę/wizualizer
 • Wizualizer: Jeżeli wizualizer jest podłączony do Państwa komputera, należy kliknąć ten przycisk, aby przejść do interfejsu wizualizera.

 

14. Zasoby

Kliknąć “Resources” (zasoby), aby zobaczyć dostępne pomoce w dolnej części strony:

 

 • Indeks stron: Strony utworzone przez użytkownika.
 • Zasoby sieci.
 • Zasoby obrazów: Zasoby zapisane w folderze instalacyjnym Esprit DT (Dysk systemowy)EspritDTV4.4 EspritDTPicFigure; użytkownik może także dodawać własne obrazy.
 • Zasoby tekstowe: słowa.
 • Zasoby wg dziedzin.
 • Zasoby niestandardowe.
 • Narzędzia niestandardowe.

 

15. Dodawanie funkcji

 

Kliknąć „Menu”, a następnie “User’’ (użytkownik); pojawi się następujący interfejs:

 

 • Kliknąć przycisk ikon w części Keys (przyciski) - ikony zostaną dodane do Custom Keys (klawisze użytkownika), następnie kliknąć OK. Funkcja zostanie dodana do paska szybkiego uruchamiania.
 • Aby usunąć ikonę z paska szybkiego uruchamiania należy kliknąć jeden raz daną ikonę (ikona znika).

W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl